Peretundega ehitusettevõte keskendub väärtuse pakkumisele

Ehkki Jaan Kuuslap on hariduselt põllumajandusliku taustaga, on ta ehitusega läbi elu tihedalt kokku puutunud. Tema suguvõsas on olnud palju  ehitusspetsialiste, mistõttu on aja jooksul koos loodud nii mõndagi. Ehituse valdkonnas aga tegutsema hakkas Jaan juhuse tahtel 2005. aastal. Esialgu tegeles ta fassaadide soojustamisega ning sealt edasi juba majade ehituse, renoveerimistööde ja kõikvõimalike korteriühistute jaoks vajalike ehitustöödega. Eksdek OÜ sai asutatud 2010. aastal Tartus, mil töökogemust juba üksjagu kogunenud oli. Esimesed tööd oma ettevõtte alt sai tehtud koostöös tuntud ehitusettevõtetega Nordecon ning Rand & Tuulberg.

Tänaseks on ettevõttes tööl 25 inimest ning lisaks kasutatakse ka vajadusel renditööjõudu. Jaan usub, et igal meeskonnaliikmel võiks Eksdekis töötades olla perre kuulumise tunne: “Oleme nagu üks pere”. Just sellised meie suhted tööl ongi. Mõistame üksteist üsna hästi ja saame ka väga hästi läbi. Minu jaoks on inimestevahelised suhted meeskonnas väga olulised.” Kahel korral aastas tehakse ka ühisüritusi. Need ei ole aga tavapärased laua taga istumised, vaid enne kehakinnitust käiakse kas metsas matkal, tehakse safari matka või sõidetakse kanuudega. Suvised ühisüritused on olnud enamasti 2-päevased ja jõulude paiku käiakse 3-päevastel üritustel koos. Jaan ise on looduse ja matka huviline, kuna metsas käimine lõõgastab ja annab hea enesetunde. Meeskond on selle omaks võtnud ning nii nauditaksegi ühiselt nii keha kui vaimu turgutavaid väljasõite. Teinekord küündivad läbi käidud teed isegi 30 kilomeetrini. Jaanile meeldib käia veel ka jalgrattaga sõitmas. Nii on Jaan kolleege kaasa tõmmanud ka ühistele jalgrattamatkadele.

Oma valdkonnas naudib Jaan enim just töö loomingulist poolt ja neid hetki, mil saab näha lõplikku töö tulemust: “Naudingut pakub see kui tellingud maha võetakse ja majarahvas tulemusega rahule jääb. Meie eesmärk on luua midagi uut ja anda majadele väärtust. Usun ja loodan, et meie inimesed tunnevad rõõmu oma valminud tööst.” Lisaväärtusena pakutakse võimalust maja fassaadidele ka maalinguid teha ning Tartu linnapildis on see kujunemas juba omaette trendiks. Jaan unistabki üha põnevamatest suundadest, suurematest ettevõtmistest ja ettevõtte laienemisest, mistõttu hindab väga oma inimestes visiooni tunnetust ja kaasamõtlemist, mis panustab ühtviisi nii ettevõtte kui inimeste enda arengusse. Ehkki töökus ja kohusetundlikkus on ettevõttes au sees, ei taha Jaan, et inimesed Eksdekis töötamist liialt tõsisel meelel võtaksid. Ta usub, et omajagu mängulisust ja rõõmsat meelt võiks käia töiste tegemiste juurde. Meeskond ise hindab nii põnevaid ühisüritusi, head ülemust, mõnusat kollektiivi, väga head töökeskkonda ja tingimusi, kui ka võimalust teha karjääri, mida ettevõtte järjepidev kasv võimaldab.

Lisaks tervitab Jaan igati erialaseid arengu soove ning panustab igakülgselt oma meeskonna koolitamisse kui selleks huvi üles näidatakse: “Meie juures on võimalus oma potentsiaali panustada ettevõtte uutesse arengutesse ja seeläbi ennast teostada ja areneda.” Jaani jaoks on oluline mõnus meeskonnavaim, head suhted ja teineteise mõistmine, areng ja edasi liikumine ning töö protsessi nautimine. Kõige suuremaks õnnestumiseks peab ta aga ettevõtte nullist üles ehitamist ja seda, kuhu täna kogu meeskonnaga jõutud on. Just sellise vaimuga on Eksdek aastast aastasse järjepidevalt kasvanud ja laienenud.